خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
 نوآورد، نداي سلامت

زماني‌ كه راديكال‌هاي آزاد موجب اكسيد شدن كلسترول مي‌شوند به رگ‌هاي خون آسيب مي‌زند كه زيتون سياه مي‌تواند از بروز اين مشكل جلوگيري كند.

  • زيتون سياه حاوي آنتي اكسيدان‌هايي است كه از اكسيد شدن كلسترول و وقوع سكته قلبي جلوگيري مي‌كند. زيتون سياه منبع غني از ويتامين Eاست كه قابليت خنثي ساختن راديكال‌هاي آزاد را دارد و مي‌تواند مانعي براي بروز بيماري سرطان در فرد باشد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد رژيم غذايي كه به همراه روغن زيتون است مي‌تواند خطر سرطان روده را كاهش دهد.
  • مصرف زيتون سياه مي‌تواند در سلامت پوست و مو نيز موثر باشد. زيتون سياه سرشار از اسيدهاي چرب و آنتي اكسيدان‌هايي است كه پوست را از اشعه فرابنفش محافظت مي‌كند و محافظي در برابر سرطان پوست و پيري زودرس پوست است.
  • همچنين زيتون سياه منبع غني از آهن است. افرادي كه از كمبود آهن رنج مي‌برند اكسيژن كافي به سلول‌هاي بدنشان نمي‌رسد و مصرف اين ماده خوراكي مي‌تواند تا حدودي كمبود آهن بدن را جبران كند.
  • زيتون سياه به دليل آن كه حاوي ويتامين Aاست مي‌تواند در افزايش ديد چشم در تاريكي موثر باشد.

خواص زيتون سياه

هفت گنجبيتوته- نوآورد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۵۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)

فوايد مصرف سير در دوران بارداري با اينكه اين ماده غذايي دهان را بدبو مي‌كند اما ارزش غذايي بالا و فوايد بسياري دارد. سير خطر ابتلا به بيماري پره اكلامپسيا (بيماري جدي كه با  فشارخون بالا در دوران بارداري شناخته مي‌شود) را از بين مي‌برد. حدود يك چهارم از خانم‌هايي كه در دوران بارداري فشارخون دارند، دچار پره اكلامپسيا مي‌شوند و آنهايي كه اين بيماري را از قبل داشته‌اند، بيش از دوبرابر در آينده استعداد ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را دارند.

همچنين مطالعات نشان داده‌اند بيشتر مادراني كه در دوران بارداري سير را در رژيم غذايي خود داشته‌اند وزن گيري بهتري داشته و نوزادان متولدشده نيز از نظر سلامت در سطح بالاتري بوده‌اند.

بهبود سطح كلسترول و كمك به پيشگيري از ديابتسير مي تواند كلسترول بد (LDL Cholesterol) وكلسترول تام (Total Cholesterol) را كاهش دهد. به نظر مي رسد مصرف سير سبب كاهش 15-10 درصدي ميزان كلسترول تام و يا كلسترول بد در مبتلايان به چربي خون بالا مي شود.

تشكيل جرم در رگ‌هاي خوني به اكسيد شدن كلسترول بد خون مربوط مي‌شود. سپس پلاكت‌هاي خون به هم وصل مي‌شوند و به اين ترتيب خطر مسدود شدن رگ‌هاي خوني بالا مي‌رود. سير تازه يا سير ترشي مانع اكسيد شدن كلسترول مي‌شود و جريان خون را روان‌تر مي‌سازد. به همين خاطر هم امكان تجمع پلاكت‌ها و تشكيل لخته‌هاي خوني را كاهش مي‌دهد. توجه داشته باشيد كه سير براي پيشگيري از ديابت نوع 2 نيز موثر است. به خاطر اين كه تركيبات آن به كبد كمك مي‌كند تا مازاد قند خون را دفع كند.

سير در بارداري و ديابت


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۳۷ | تيم نوآورد | نظرات (0)

سرشار از آنتي اكسيداناسترس اكسايشي ناشي از عملكرد راديكال هاي آزاد موجود در محيط با تاثير بر سلول هاي پوست و همچنين ديگر اندام هاي داخلي موجب تاثير منفي بر سلول هاي بدن مي شود. آنتي اكسيدان هاي موجود در كلم بروكلي مانع از فعاليت اين سلول هاي خطرناك مي شوند كه هدف آنها كاهش التهابات، پيري زودرس و خطر پيشرفت بيماري هاي مزمن است. مهم ترين نمونه آن ويتامينC است كه عملكرد آن موجب تقويت اكسيژن رساني به سلول ها مي شود.

كلم بروكلي، حافظ سلامت بينايي كلم بروكلي سرشار از ريبوفلاوين است كه به نام ويتامينB شناخته مي شود كه عملكرد آن موجب هماهنگي چشم ها نسبت به تغييرات نور است. كمبود اين ماده در بدن باعث التهاب، تاري ديد و خستگي چشم ها مي شود. اما بر عكس، مصرف منظم ريبوفلاوين مي تواند از آب مرواريد پيشگيري كرده يا روند پيشرفت آن را كتوقف كند.

از طرفي اين سبزي مفيد حاوي لوتئين و زآگزانتين است كه نقش مهمي در سلامت بينايي دارد. اين تركيبات خطر پيشرفت بيماري هاي مرتبط با ماكولاي چشمي مانند استحاله ماكولا يا مشكلات عنبيه را كاهش مي دهد.

فوايد كلم بروكلي


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۱۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)

پوست سالمبدن انسان براي داشتن پوستي سالم و قوي، به مقادير مناسبي از ويتامين Aنياز دارد زيرا ويتامين Aبراي توليد بافت‌هاي به هم پيوسته در سطح پوست ضروري است. يكي از بهترين راه‌هاي افزايش سطح ويتامينA در بدن، مصرف خوراكي‌هاي حاوي بتاكاروتن است. اين ماده در بدن تبديل به ويتامين Aمي‌شود. سيب‌زميني شيرين، بهترين منبع دريافت ويتامينA از بتاكاروتن به‌حساب مي‌آيد.

همچنين سيب زميني شيرين سرشار از ويتامينC است كه سبب نرمي پوست شده و با تحريك پوست براي توليد كلاژن، چين‌وچروك‌ها را كاهش مي‌دهد. علاوه بر اين سيب زميني شيرين حاوي آنتوسيانين است كه به كاهش چين و چروك و گودي و كبودي زير چشم كمك مي‌كند.

ماسك سيب زميني شيرين و موها

  • سيب زميني شيرين را بجوشانيد و از آب آن به‌عنوان لوسيون پوست استفاده كنيد. اين محلول باعث تسكين پوست‌هاي حساس شده و منافذ پوست را تميز مي‌كند.
  • يك سيب زميني شيرين را با يك ليوان ماست مخلوط كنيد. يك قاشق غذاخوري روغن زيتون يا روغن بادام را به آن اضافه كنيد و آن را به قدري با هم مخلوط كنيد تا يك محلول غليظ برجاي بماند. آن را 15 تا 20 دقيقه روي موهاي خود بگذاريد. اگر موهاي شما خيلي خشك است، 2 تا 3 قاشق روغن نارگيل را هم به اين محلول اضافه كنيد.

سيب زميني شيرين براي پوست


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۰:۵۴ | تيم نوآورد | نظرات (0)

آب سيب از سكته قلبي پيشگيري مي كندسيب سرشار از پتاسيم است و سديم كمي دارد، براي همين با فشار خون بالا مقابله مي‌كند. به عقيده‌ي متخصصان، آنتي اكسيدان‌هاي موجود در سيب و به ويژه پُلي فنول‌ها و كوئرستين، جريان خون را بهتر كرده و رگ‌ها را در وضعيت بهتر و سالم‌تري نگه مي‌دارند. توجه داشته باشيد كه آنتي اكسيدان‌هاي سيب بيشتر در پوست آن وجود دارد. بنابراين توصيه مي‌كنيم كه سيب را به طور كامل و با پوست بخوريد.

آب سيب نيز سرشار از آنتي اكسيدان است. گروهي از محققان دانشكده پزشكي  UCدر ايالات متحده آمريكا دريافته اند كه نوشيدن آب سيب، از ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي و نهايتا سكته هاي قلبي، پيشگيري مي كند. دانشمندان اين اثرات مثبت را ناشي از وجود فيتو نوترينت ها مي ‌دانند. فيتونوترينت ها در كاهشLDL (كلسترول بد) بسيار كارآمد هستند و از اكسيد شدن آن جلوگيري مي كنند و در واقع خاصيت آنتي اكسيداني دارند.زماني كهLDL اكسيد مي شود، موادي به نام ((پلاك)) را به وجود مي آورد؛ پلاك ‌ها با چسبيدن به ديواره عروق، باعث تنگ شدن ديواره رگ ها شده، تصلب شرائين و سكته‌هاي قلبي را موجب مي شوند.

تحريك سلامت مغز خوردن سيب باعث تقويت سلول‌هاي مغز مي‌شود.آنتي اكسيدان قوي به نام كرستين در پوست سيب وجود دارد كه براي محافظت از سلول هاي مغزي در برابر اكسايش راديكال هاي آزاد از ويتامينC مؤثرتر است. مصرف روزانه يك عدد سيب به حفظ حافظه مطلوب و پيشگيري از آسيب هاي عصبي كمك مي كند. سيب احتمالاً به علت افزايش توليد استيل كولين (يك ماده شيميايي كه وظيفه رساندن پيغام بين سلول‌هاي عصبي را بر عهده دارد)، به حفظ كارايي حافظه علي رغم افزايش سن و كاهش شانس ابتلا به بيماري آلزايمر كمك مي‌كند.

فوايد سيب

Noavardبرترين ها- تبيان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۹:۲۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

مبتلايان به ديابت فلفل دلمه اي بخوريدافراد ديابتي مجبور به پيروي از يك رژيم غذايي خاص هستند. افزودن فلفل دلمه به رژيم غذايي اين گروه از افراد نه تنها موجب كنترل سطح گلوكز خون شان مي شود بلكه احتمال بروز عوارض و مشكلات حاد براي سلامت آنها را نيزكاهش مي دهد.

فلفل دلمه موجب كاهش روند جذب كربوهيدارت ها و ليپيدها مي شود. آنتوسيانين هاي موجود در فلفل دلمه مانع از فعاليت دو آنزيم گوارشي آلفاگلوكزيداز و ليپاز مي شود. با كاهش فعاليت اين دو آنزيم، هضم كربوهيدارت ها و ليپيدها هم كاهش مي يابد، غلظت قند خون و ليپيدها هم كاهش مي يابد در نتيجه سطح گلوكز خون فرد كنترل مي شود.

فلفل دلمه حاوي ميزان بالاي مواد فيتوشيميايي است كه همچون آنتي اكسيدان هاي قوي عمل مي كنند. اين تركيبات همچون تنظيفي مانع از راديكال هاي آزاد مضر منتشرشده بواسطه فشار اكسايشي مي شوند و ريسك بروز مشكلات ناشي از بيماري ديابت را كاهش مي دهند.همچنين مطالعات نشان داده اند مصرف فلفل دلمه در كنار ورزش به كاهش وزن كمك كرده و سطح قند خون شما را تحت كنترل نگه مي دارد.

فلفل دلمه اي و ديابت


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۸:۵۹ | تيم نوآورد | نظرات (0)

درمان انواع تهوع اگر به دليل ورود يك ويروس به بدنتان و يا حالت تهوع ناشي از ماشين‌گرفتگي و غيره دچار حالت تهوع مي‌شويد زنجبيل مي‌تواند به دادتان برسد. پودر، نوشيدني زنجبيل، قرص و يا مرباي آن باعث تسكين معده و جلوگيري از آشوب آن مي‌شود. نتايج پژوهش‌ها نشان مي‌دهد كه زنجبيل به اندازه‌ي داروي اسكوپولامين يا همان هيوسين موثر عمل مي‌كند. اين دارو كه بدون نسخه تجويز مي‌شود و براي پيشگيري از ماشين‌گرفتگي، دل درد و غيره مصرف مي‌شود.

در تحقيقات به عمل آمده تا كنون، زنجبيل در مقابله با تهوع فوق العاده موثر ظاهر شده است؛ براي مثال، زنجبيل تاريخي طولاني در درمان عوارض حضور در دريا (مانند سرگيجه و تهوع) دارد. شواهدي نيز وجود دارند كه نشان مي دهند اين ادويه ممكن است به اندازه داروهاي تجويزي پزشكي موثر باشد. زنجبيل هم چنين ممكن است تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحي و شيمي درماني را كاهش دهد. اما بيش ترين ميزان تاثيرگذاري آن در مقابله با حالت تهوع و استفراغ دوران بارداري نظير بيماري صبح ديده مي شود. بررسي  نتايج 12 مطالعه جداگانه بر روي زنان باردار كه در مجموع 1278 زن باردار را مورد بررسي قرار داده بودند، مشخص گرديد كه مصرف 1.5-1.1 گرم زنجبيل علائم تهوع بارداري را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد؛ با اين حال، در اين مطالعه مصرف زنجبيل هيچ تاثيري بر دفعات استفراغ نداشت. هرچند زنجبيل به عنوان ماده اي بي خطر در گرفته مي شود، ولي بهتر است خانم هاي باردار قبل از مصرف مقادير زياد آن با پزشك مشورت نمايند. برخي بر اين باورند كه مصرف مقدار زياد زنجبيل مي تواند خطر سقط جنين را افزايش دهد، اما در حال حاضر هيچ مطالعه يا پژوهشي در تاييد اين مطلب وجود ندارد.

زنجبيل باعث هضم بهتر غذا مي‌شوند زنجبيل باعث هضم بهتر و سريع غذا مي‌شود. تركيبات موجود در زنجبيل با اثر گذاشتن روي مخاط معده و روده باعث بهبود عملكرد آن‌ها مي‌شود. نتايج پژوهش‌هاي محققان هندي نيز نشان مي‌دهد كه اين ادويه باعث تحريك ترشح آنزيم‌هاي مختلفي مي‌شود كه هضم غذا را راحت‌تر مي‌كنند.

مي‌توانيد از زنجبيل تازه استفاده كنيد و يا از پودر و دم كرده‌ي زنجبيل بهره ببريد. سعي كنيد در تهيه‌ي غذاهايتان از زنجبيل استفاده كنيد. اگر از طعم آن خوشتان نمي‌آيد از كپسول‌هاي موجود در بازار استفاده كنيد. مي‌توانيد 0.5 تا 1 گرم زنجبيل خشك را با 150 تا 250 ميلي ليتر آب دم كرده و بعد از غذا ميل كنيد.

افشره‌ي خوراكي زنجبيل حاوي خواص مليني است كه مي‌تواند به رفع يبوست كمك كند به اين منظور دو قطره از افشره‌ي خوراكي زنجبيل را روي شكمتان چكانده و دايره‌وار در جهت عقربه هاي ساعت ماساژ دهيد و يا اينكه يك قطره از اين افشره را در يك قاشق روغن زيتون چكانده و قبل از غذا ببلعيد.

خواص درماني زنجبيل


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۸:۳۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

پيشگيري از  سردرد و سرگيجه كنجد منبع غني منيزيم است، به همين دليل نيز مانع از اسپاسم رگ‌هاي خوني شده و از بروز دردها و حملات ميگرني پيشگيري مي‌كنند. شما مي‌توانيد به روش‌هاي مختلف از كنجد استفاده كنيد و از خواص بيشمار آن بهره ببريد. توصيه مي‌كنيم براي پيشگيري از سردرد و سرگيجه روزانه از اين دانه‌هاي ريز استفاده كنيد.

افزايش قواي جنسي در مردانمصرف منظم روزانه كنجد، روي و مواد معدني اصلي روزانه ‌اي را كه براي عملكرد طبيعي دستگاه توليد مثل مردان با ارزش هستند، مهيا مي ‌كند.به نظر مي ‌رسد كه فقدان مواد غذايي مي ‌تواند به كاهش تستوسترون(هورمون مردانه) منجر شود. دريافت روي كافي در رفع اين مشكل موثر است كه روزانه 11 ميلي‌ گرم روي براي مردان توصيه مي ‌شود و مصرف بيش از 40 ميلي‌ گرم آن خطرناك است.

در يك بررسي، به 22 مرد كه ميزان تستوسترون و اسپرم‌هاي آنها كم بود، توصيه‌ شد مدت 45 تا 50 روز، روزانه از روي استفاده نمايند. پس از اين مدت تعداد اسپرم‌ها و ميزان تستوسترون آنها به ميزان قابل توجهي افزايش يافت.

فوايد مصرف كنجد براي سلامتي


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۷:۱۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

كاهش وزن، افزايش ميزان مصرف انرژي و چربي سوزيروغن نارگيل به دليل برخورداري از تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط (MCT)، در افزايش ميزان مصرف انرژي موثر است. نتايج يك مطالعه نشان مي دهد كه مصرف ۳۰-۱۵گرم تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط در روز، مصرف انرژي روزانه را ۵% (يعني حدود ۱۲۰كالري) افزايش مي دهد.روغن نارگيل همچنين براي چربي سوزي بسيار مفيد است زيرا اشتها را كور مي كند و روند چربي سوزي را تسريع مي كند. به سوزاندن چربي جمع شده دراطراف كمر و شكم كمك مي كند.

رفع گرسنگي و كاهش اشتهارفعگرسنگي، كاهش اشتها و كنترل حملات شديد گرسنگي از ديگر مزاياي مصرف روغن نارگيل است. اين امر مي تواند ناشي از نحوه متابوليسم اسيدهاي چرب روغن نارگيل باشد، زيرا كتون حاصل از گوارش تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط موجود در روغن نارگيل سبب كاهش اشتها مي شود.

روغن نارگيل و لاغري


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۰:۴۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

با دارچين، هميشه جواندر تحقيقاتي كه دانشمندان بر روي ماده هاي با اثر بخشي بالا و آرام بخشي فراوان براي بدن انجام شده است به اين نتيجه رسيده اند كه دارچين ماده اي كه به وفور و در دسترس ما قرار دارد يكي از داروهاي مفيد براي سلامت انسان و حافظ جواني است.دارچين حاوي ميزان قابل توجهي تانين است كه قدرت آنتي اكسيداني بالايي دارد و به همين دليل با راديكال‌هاي آزادي كه باعث پيري سلول‌ها مي‌شود مقابله مي‌كند.روش مصرف: روزانه 1 قاشق چاي‌خوري به غذاهاي خود اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه در مصرف دارچين نيز دچار افراط نشده و بيش از 1 قاشق در روز از اين ادويه استفاده نكنيد.نتايج يك پژوهش پاكستاني نشان مي‌دهد مصرف روزانه‌ي 1 تا 6 گرم دارچين به مدت 40 روز ميزان تري گليسيريد را 23 تا 30 درصد و ميزان LDL را به ميزان 7 تا  27 درصد كاهش مي‌دهد

خواص دارچين براي  التيام‌ بخشي و درمان درددارچين با داشتن خاصيت التيام‌ بخشي براي متوقف كردن خونريزي استفاده مي‌شود و به دليل اين خاصيت، در كوتاه كردن دوره درمان و بهبود بيماران كارساز است.يكي ديگر از فوايد دارچين خاصيت ضدالتهابي آن است. اين ماده مفيد، گرفتگي عضلات را از بين برده و درد ناشي از آن را نيز تسكين مي‌بخشد، همين‌طور براي بهبود و آرام كردن سردردهايي كه به دليل سرماخوردگي ايجاد مي‌شود نيز مي‌توان از دارچين استفاده كرد. دارچين با كمك به افزايش صحت و سلامت روده، ريسك ابتلا به سرطان روده را كاهش مي‌دهد

فوايد دارچين در كاربرد هاي آرايشي و بهداشتيدارچين با داشتن خاصيت تازه‌كنندگي دهان و خوشبو كردن آن، در بسياري از آدامس‌ها نيز به عنوان طعم‌دهنده به كار مي‌رود.ساخت دهانشويه طبيعي و خانگي: 1 قاشق چايخوري پودر دارچين را با نصف قاشق چايخوري پودر ميخك مخلوط كرده و مسواك تر را به آن آغشته كنيد. سپس آنرا به دندان‌ها و داخل دهان بكشيد و اين عمل را روزي يك مرتبه تكرار كنيد.سفيد كننده و جرم گير دندان: يك قاشق مربا خوري پودر دارچين را با 2 قاشق مرباخوري كف دريا (نام گياه دارويي است) مخلوط كرده و خوب هم بزنيد، روزي 2 مرتبه ابتدا مسواك را تر كرده و به پودر حاصل آغشته كنيد سپس آن را به دندان‌ها بكشيد.

خواص دارويي و درماني دارچين

علم ورزش نوآورد تبيان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۰:۱۴ | تيم نوآورد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
مطالب جديد تر مطالب قدیمی تر