خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
 نوآورد، نداي سلامت

هندوانه يك ضدالتهاب طبيعيهندوانه سرشار از ليكوپن است. اين تركيب معجزه‌گر خواص ضدالتهابي فوق‌العاده‌اي دارد. در سال 2002، محققان به اين نتيجه رسيدند كه ليكوپن قادر است راديكال‌هاي آزاد التهاب‌زا را شناسايي و از بين ببرد. اين راديكال‌هاي آزاد التهاب‌زا باعث بروز مشكلاتي مانند روماتيسم و غيره مي‌شوند. نتايج بررسي‌هاي بعدي نشان داد كه اين فرضيه درست است و هندوانه خاصيت ضدالتهابي دارد و باعث تسكين درد مفاصل مي‌شود.

استرس داريد؟‌ يك قاچ هندوانه ميل كنيدتحقيقات نشان داده‌اند كه هندوانه تأثير زيادي در كاهش استرس دارد؛ يك كاهنده‌ي استرس كه طبيعي بوده و ضرري براي بدن ندارد. هندوانه سرشار از ويتامينB6 است، بدن انسان براي توليد مواد شيميايي كاهش دهنده استرس و نگراني به اين ويتامين نياز داشته و از آن استفاده مي‌كند. علاوه بر اين هندوانه بدون داشتن اثرات و عوارض جانبي داروهاي پزشكي به شل شدن رگ‌ها كمك مي‌كند.

متن كامل مقاله «خواص هندوانه براي سلامتي»

منابع: تبيان - Phow


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲۱ تير ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۶:۰۷ | تيم نوآورد | نظرات (0)

تبديل تاريخ همه ما براي انجام بسياري از كارهاي روزانه خود با تاريخ و زمان سر و كار داريم براي نمونه اينكه يك كار مشخص را بايد در چه روزي انجام داد، آخرين باري كه مسئله خاصي را بررسي كرده ايم يا اينكه مثلا يك مناسبت خاص ملي يا مذهبي در چه روزي از هفته قرار دارد و مثلا آيا يك شنبه است كه احتمال تعطيل شدن شنبه (طبق قاعده بين التعطيلين!) باشد يا خير.

همچنين كساني كه با مسائل مالي سر و كار دارند همواره تاريخ ها را در نظر مي گيرند و براي آنها محاسبه مي كنند، اينكه قسط وام خود را در چه تاريخي بايد بپردازند، چكي را كه از دوستي دريافت كرده اند چند روز ديگر مي توانند نقد كنند و اينكه مثلا اظهار نامه مالياتي را در چه تاريخي بايد تكميل كنند، اينها موارد اندكي از مسائل فراواني است كه انجام آنها مستقيم با تاريخ روز و هفته و ماه و سال در ارتباط است. و براي انجام آنها تبديل تاريخ هاي مختلفي گاهي صورت مي گيرد.

متن بالا بخشي از مقاله «تبديل تاريخ شمسي به ميلادي و ميلادي به شمسي» است.

منابع مقاله: ويكي پديا


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲۱ تير ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۵:۳۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)

لبو، مفيد براي مغز شمالبو سرشار از نيترات است كه مي‌تواند از مغز مراقبت كند. اين تركيب در هنگام هضم به نيتريت تبديل مي‌شود. براي همين هم مي‌تواند باعث گشادتر شدن رگ‌هاي خوني مغز شده و انتقال اكسيژن را با سهولت بيشتري انجام دهد. محققان آمريكايي روي 14 داوطلب 70 سال و بيشتر مطالعاتي انجام دادند. آن‌ها مشاهده كردند روند پيري سلول‌هاي مغز در افرادي كه روزانه آب لبو مي‌نوشند و نيترات جذب مي‌كنند كُندتر صورت مي‌گيرد.

آب لبو باعث حفظ جواني مغز مي شود. مطالعات نشان مي دهد كه فقدان اكسيد نيترات مانع از جريان خون مغزي مي شود كه اين به معناي سرعت روند پيري مغز و مرگ نورون هاست. مصرف لبو به احياي دوباره بخش كورتكس قدامي مغز كه مسئول عملكرد شناختي مغز است كمك مي كند. در نتيجه مانع از بروز اختلالات مغزي مرتبط با سن نظير دمانس، آلزايمر و زوال عقل مي شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲۱ تير ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۵:۰۰ | تيم نوآورد | نظرات (0)

بهبود علائم سندرم پيش از قاعدگياگر از مشكلات و دردهاي پيش از قاعدگي رنج مي‌بريد به‌جاي خوردن دارو، موز ميل كنيد. اين ميوه با رساندن ويتامينB6 به بدن روي وضعيت روحي خانم‌ها نيز تأثير گذاشته و باعث بهبود خلق‌وخوي آن‌ها مي‌شود. در واقع افزايش ميزان گلوكز بدن تأثير مثبتي در كاهش افسردگي و افزايش نشاط خانم‌ها دارد.

تحقيقات نشان داده‌اند كه موز ممكن است به كاهش علائمPMS كمك كند، زيرا علاوه بر ويتامين B6، يك منبع غني پتاسيم نيز مي‌باشد. اين ماده معدني در كاهش احتباس آب مؤثر است، بنابراين اگر قبل از دوران قاعدگي احساس نفخ مي‌كنيد، خوردن موز را فراموش نكنيد. موز را مي‌توانيد به عنوان ميان‌وعده، مخلوط با ماست بدون چربي، به صورت حلقه شده در غلات صبحانه، يا مخلوط در سالاد ميوه ميل نماييد.

موز براي ورزشكاران زماني كه ورزش مي‌كنيد به خصوص زماني كه هوا گرم است انرژي بيشتري از دست مي‌دهيد و در نتيجه لازم است كه به فكر بازيابي انرژي باشيد. خوشبختانه موز بهترين ميوه براي احياي دوباره‌ي انرژي از دست رفته‌ي شما خواهد بود. موز سرشار از كربوهيدرات و حاوي ميزان زيادي پتاسيم است كه براي احياي سلول‌ها و بازگرداني انرژي‌تان لازم و ضروري است. دريافت پتاسيم موجود در موز براي جبران پتاسيم ازدست‌رفته از طريق تعريق و در نتيجه پيشگيري از گرفتگي عضلات بسيار مفيد و ضروري است.

متن كامل مقاله «خواص موز براي سلامتي»

منبع: تبيان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲۱ تير ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۴:۲۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

هويج بخوريد تا سكته نكنيد تحقيقات نشان داده است كه رژيم‌هاي غذايي كه در آن مقدار زيادي كاروتنوئيد وجود داشته باشد، خطر بيماري‌هاي قلبي را كاهش مي‌دهد. هويج نه تنها حاوي بتاكاروتن است، بلكه آلفاكاروتن و لوتئين نيز در خود دارد و به همين دليل مصرف منظم آن باعث كاهش 60 درصدي حملات قلبي عروقي مي‌شود. اين آنتي‌اكسيدان‌هاي با كاهش اثرات مخرب راديكال‌هاي آزاد، از جداره‌ عروق خوني محافظت كرده و آن‌ها را از صدمات احتمالي حفظ مي كنند.

از ديگر سو بالا رفتن چربي خون باعث مسدود شدن عروق و بروز سكته مي‌شود.محققان معتقدند كه خوردن هويج و نوشيدن آب هويج سبب كاهش كلسترول خون شده و اثرات منفي كلسترول بد خون در انسداد شريان‌ها را كاهش مي دهد.

هويج براي آرام سازي عضلات هويج يكي از سبزيجات حاوي پروتئين است كه به تقويت عضلات كمك زيادي مي كند. اگر شما هم در پايان روز كاري از كرامپ ها و گرفتگي هاي عضلاني به خصوص در ناحيه ي گردن و شانه ها رنج مي بريد به هويج اعتماد كنيد.

هر 100 گرم هويج به ميزان 1.25 گرم پروتئين به بدن مي رساند. پروتئين هاي موجود در هويج به ساخت پروتئين هاي جدي در بدن كمك مي كند كه وظيفه ي توليد دوباره ي بافت هاي توده ي عضلاني را برعهده دارند. پروتئين هاي موجود در هويج سرشار از اسيد آمينه هاي مختلف مانند اسيد آسپارتيك، اسيد گلوتاميك، آرژينين و تريپتوفان هستند. اين عناصر مغذي براي تسكين عضلات و همچنين تغذيه آن ها مؤثر هستند.

متن كامل مقاله «خواص هويج براي سلامتي»

منابع: تبيان نمناكايسناخبرگزاري مهر


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲۱ تير ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۳:۰۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

زماني‌ كه راديكال‌هاي آزاد موجب اكسيد شدن كلسترول مي‌شوند به رگ‌هاي خون آسيب مي‌زند كه زيتون سياه مي‌تواند از بروز اين مشكل جلوگيري كند.

  • زيتون سياه حاوي آنتي اكسيدان‌هايي است كه از اكسيد شدن كلسترول و وقوع سكته قلبي جلوگيري مي‌كند. زيتون سياه منبع غني از ويتامين Eاست كه قابليت خنثي ساختن راديكال‌هاي آزاد را دارد و مي‌تواند مانعي براي بروز بيماري سرطان در فرد باشد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد رژيم غذايي كه به همراه روغن زيتون است مي‌تواند خطر سرطان روده را كاهش دهد.
  • مصرف زيتون سياه مي‌تواند در سلامت پوست و مو نيز موثر باشد. زيتون سياه سرشار از اسيدهاي چرب و آنتي اكسيدان‌هايي است كه پوست را از اشعه فرابنفش محافظت مي‌كند و محافظي در برابر سرطان پوست و پيري زودرس پوست است.
  • همچنين زيتون سياه منبع غني از آهن است. افرادي كه از كمبود آهن رنج مي‌برند اكسيژن كافي به سلول‌هاي بدنشان نمي‌رسد و مصرف اين ماده خوراكي مي‌تواند تا حدودي كمبود آهن بدن را جبران كند.
  • زيتون سياه به دليل آن كه حاوي ويتامين Aاست مي‌تواند در افزايش ديد چشم در تاريكي موثر باشد.

خواص زيتون سياه

هفت گنجبيتوته- نوآورد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۵۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)

فوايد مصرف سير در دوران بارداري با اينكه اين ماده غذايي دهان را بدبو مي‌كند اما ارزش غذايي بالا و فوايد بسياري دارد. سير خطر ابتلا به بيماري پره اكلامپسيا (بيماري جدي كه با  فشارخون بالا در دوران بارداري شناخته مي‌شود) را از بين مي‌برد. حدود يك چهارم از خانم‌هايي كه در دوران بارداري فشارخون دارند، دچار پره اكلامپسيا مي‌شوند و آنهايي كه اين بيماري را از قبل داشته‌اند، بيش از دوبرابر در آينده استعداد ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را دارند.

همچنين مطالعات نشان داده‌اند بيشتر مادراني كه در دوران بارداري سير را در رژيم غذايي خود داشته‌اند وزن گيري بهتري داشته و نوزادان متولدشده نيز از نظر سلامت در سطح بالاتري بوده‌اند.

بهبود سطح كلسترول و كمك به پيشگيري از ديابتسير مي تواند كلسترول بد (LDL Cholesterol) وكلسترول تام (Total Cholesterol) را كاهش دهد. به نظر مي رسد مصرف سير سبب كاهش 15-10 درصدي ميزان كلسترول تام و يا كلسترول بد در مبتلايان به چربي خون بالا مي شود.

تشكيل جرم در رگ‌هاي خوني به اكسيد شدن كلسترول بد خون مربوط مي‌شود. سپس پلاكت‌هاي خون به هم وصل مي‌شوند و به اين ترتيب خطر مسدود شدن رگ‌هاي خوني بالا مي‌رود. سير تازه يا سير ترشي مانع اكسيد شدن كلسترول مي‌شود و جريان خون را روان‌تر مي‌سازد. به همين خاطر هم امكان تجمع پلاكت‌ها و تشكيل لخته‌هاي خوني را كاهش مي‌دهد. توجه داشته باشيد كه سير براي پيشگيري از ديابت نوع 2 نيز موثر است. به خاطر اين كه تركيبات آن به كبد كمك مي‌كند تا مازاد قند خون را دفع كند.

سير در بارداري و ديابت


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۳۷ | تيم نوآورد | نظرات (0)

سرشار از آنتي اكسيداناسترس اكسايشي ناشي از عملكرد راديكال هاي آزاد موجود در محيط با تاثير بر سلول هاي پوست و همچنين ديگر اندام هاي داخلي موجب تاثير منفي بر سلول هاي بدن مي شود. آنتي اكسيدان هاي موجود در كلم بروكلي مانع از فعاليت اين سلول هاي خطرناك مي شوند كه هدف آنها كاهش التهابات، پيري زودرس و خطر پيشرفت بيماري هاي مزمن است. مهم ترين نمونه آن ويتامينC است كه عملكرد آن موجب تقويت اكسيژن رساني به سلول ها مي شود.

كلم بروكلي، حافظ سلامت بينايي كلم بروكلي سرشار از ريبوفلاوين است كه به نام ويتامينB شناخته مي شود كه عملكرد آن موجب هماهنگي چشم ها نسبت به تغييرات نور است. كمبود اين ماده در بدن باعث التهاب، تاري ديد و خستگي چشم ها مي شود. اما بر عكس، مصرف منظم ريبوفلاوين مي تواند از آب مرواريد پيشگيري كرده يا روند پيشرفت آن را كتوقف كند.

از طرفي اين سبزي مفيد حاوي لوتئين و زآگزانتين است كه نقش مهمي در سلامت بينايي دارد. اين تركيبات خطر پيشرفت بيماري هاي مرتبط با ماكولاي چشمي مانند استحاله ماكولا يا مشكلات عنبيه را كاهش مي دهد.

فوايد كلم بروكلي


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۱۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)

پوست سالمبدن انسان براي داشتن پوستي سالم و قوي، به مقادير مناسبي از ويتامين Aنياز دارد زيرا ويتامين Aبراي توليد بافت‌هاي به هم پيوسته در سطح پوست ضروري است. يكي از بهترين راه‌هاي افزايش سطح ويتامينA در بدن، مصرف خوراكي‌هاي حاوي بتاكاروتن است. اين ماده در بدن تبديل به ويتامين Aمي‌شود. سيب‌زميني شيرين، بهترين منبع دريافت ويتامينA از بتاكاروتن به‌حساب مي‌آيد.

همچنين سيب زميني شيرين سرشار از ويتامينC است كه سبب نرمي پوست شده و با تحريك پوست براي توليد كلاژن، چين‌وچروك‌ها را كاهش مي‌دهد. علاوه بر اين سيب زميني شيرين حاوي آنتوسيانين است كه به كاهش چين و چروك و گودي و كبودي زير چشم كمك مي‌كند.

ماسك سيب زميني شيرين و موها

  • سيب زميني شيرين را بجوشانيد و از آب آن به‌عنوان لوسيون پوست استفاده كنيد. اين محلول باعث تسكين پوست‌هاي حساس شده و منافذ پوست را تميز مي‌كند.
  • يك سيب زميني شيرين را با يك ليوان ماست مخلوط كنيد. يك قاشق غذاخوري روغن زيتون يا روغن بادام را به آن اضافه كنيد و آن را به قدري با هم مخلوط كنيد تا يك محلول غليظ برجاي بماند. آن را 15 تا 20 دقيقه روي موهاي خود بگذاريد. اگر موهاي شما خيلي خشك است، 2 تا 3 قاشق روغن نارگيل را هم به اين محلول اضافه كنيد.

سيب زميني شيرين براي پوست


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۰:۵۴ | تيم نوآورد | نظرات (0)

آب سيب از سكته قلبي پيشگيري مي كندسيب سرشار از پتاسيم است و سديم كمي دارد، براي همين با فشار خون بالا مقابله مي‌كند. به عقيده‌ي متخصصان، آنتي اكسيدان‌هاي موجود در سيب و به ويژه پُلي فنول‌ها و كوئرستين، جريان خون را بهتر كرده و رگ‌ها را در وضعيت بهتر و سالم‌تري نگه مي‌دارند. توجه داشته باشيد كه آنتي اكسيدان‌هاي سيب بيشتر در پوست آن وجود دارد. بنابراين توصيه مي‌كنيم كه سيب را به طور كامل و با پوست بخوريد.

آب سيب نيز سرشار از آنتي اكسيدان است. گروهي از محققان دانشكده پزشكي  UCدر ايالات متحده آمريكا دريافته اند كه نوشيدن آب سيب، از ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي و نهايتا سكته هاي قلبي، پيشگيري مي كند. دانشمندان اين اثرات مثبت را ناشي از وجود فيتو نوترينت ها مي ‌دانند. فيتونوترينت ها در كاهشLDL (كلسترول بد) بسيار كارآمد هستند و از اكسيد شدن آن جلوگيري مي كنند و در واقع خاصيت آنتي اكسيداني دارند.زماني كهLDL اكسيد مي شود، موادي به نام ((پلاك)) را به وجود مي آورد؛ پلاك ‌ها با چسبيدن به ديواره عروق، باعث تنگ شدن ديواره رگ ها شده، تصلب شرائين و سكته‌هاي قلبي را موجب مي شوند.

تحريك سلامت مغز خوردن سيب باعث تقويت سلول‌هاي مغز مي‌شود.آنتي اكسيدان قوي به نام كرستين در پوست سيب وجود دارد كه براي محافظت از سلول هاي مغزي در برابر اكسايش راديكال هاي آزاد از ويتامينC مؤثرتر است. مصرف روزانه يك عدد سيب به حفظ حافظه مطلوب و پيشگيري از آسيب هاي عصبي كمك مي كند. سيب احتمالاً به علت افزايش توليد استيل كولين (يك ماده شيميايي كه وظيفه رساندن پيغام بين سلول‌هاي عصبي را بر عهده دارد)، به حفظ كارايي حافظه علي رغم افزايش سن و كاهش شانس ابتلا به بيماري آلزايمر كمك مي‌كند.

فوايد سيب

Noavardبرترين ها- تبيان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۹:۲۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
مطالب جديد تر مطالب قدیمی تر