خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
 نوآورد، نداي سلامت

مبتلايان به ديابت فلفل دلمه اي بخوريدافراد ديابتي مجبور به پيروي از يك رژيم غذايي خاص هستند. افزودن فلفل دلمه به رژيم غذايي اين گروه از افراد نه تنها موجب كنترل سطح گلوكز خون شان مي شود بلكه احتمال بروز عوارض و مشكلات حاد براي سلامت آنها را نيزكاهش مي دهد.

فلفل دلمه موجب كاهش روند جذب كربوهيدارت ها و ليپيدها مي شود. آنتوسيانين هاي موجود در فلفل دلمه مانع از فعاليت دو آنزيم گوارشي آلفاگلوكزيداز و ليپاز مي شود. با كاهش فعاليت اين دو آنزيم، هضم كربوهيدارت ها و ليپيدها هم كاهش مي يابد، غلظت قند خون و ليپيدها هم كاهش مي يابد در نتيجه سطح گلوكز خون فرد كنترل مي شود.

فلفل دلمه حاوي ميزان بالاي مواد فيتوشيميايي است كه همچون آنتي اكسيدان هاي قوي عمل مي كنند. اين تركيبات همچون تنظيفي مانع از راديكال هاي آزاد مضر منتشرشده بواسطه فشار اكسايشي مي شوند و ريسك بروز مشكلات ناشي از بيماري ديابت را كاهش مي دهند.همچنين مطالعات نشان داده اند مصرف فلفل دلمه در كنار ورزش به كاهش وزن كمك كرده و سطح قند خون شما را تحت كنترل نگه مي دارد.

فلفل دلمه اي و ديابت


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۸:۵۹ | تيم نوآورد | نظرات (0)

درمان انواع تهوع اگر به دليل ورود يك ويروس به بدنتان و يا حالت تهوع ناشي از ماشين‌گرفتگي و غيره دچار حالت تهوع مي‌شويد زنجبيل مي‌تواند به دادتان برسد. پودر، نوشيدني زنجبيل، قرص و يا مرباي آن باعث تسكين معده و جلوگيري از آشوب آن مي‌شود. نتايج پژوهش‌ها نشان مي‌دهد كه زنجبيل به اندازه‌ي داروي اسكوپولامين يا همان هيوسين موثر عمل مي‌كند. اين دارو كه بدون نسخه تجويز مي‌شود و براي پيشگيري از ماشين‌گرفتگي، دل درد و غيره مصرف مي‌شود.

در تحقيقات به عمل آمده تا كنون، زنجبيل در مقابله با تهوع فوق العاده موثر ظاهر شده است؛ براي مثال، زنجبيل تاريخي طولاني در درمان عوارض حضور در دريا (مانند سرگيجه و تهوع) دارد. شواهدي نيز وجود دارند كه نشان مي دهند اين ادويه ممكن است به اندازه داروهاي تجويزي پزشكي موثر باشد. زنجبيل هم چنين ممكن است تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحي و شيمي درماني را كاهش دهد. اما بيش ترين ميزان تاثيرگذاري آن در مقابله با حالت تهوع و استفراغ دوران بارداري نظير بيماري صبح ديده مي شود. بررسي  نتايج 12 مطالعه جداگانه بر روي زنان باردار كه در مجموع 1278 زن باردار را مورد بررسي قرار داده بودند، مشخص گرديد كه مصرف 1.5-1.1 گرم زنجبيل علائم تهوع بارداري را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد؛ با اين حال، در اين مطالعه مصرف زنجبيل هيچ تاثيري بر دفعات استفراغ نداشت. هرچند زنجبيل به عنوان ماده اي بي خطر در گرفته مي شود، ولي بهتر است خانم هاي باردار قبل از مصرف مقادير زياد آن با پزشك مشورت نمايند. برخي بر اين باورند كه مصرف مقدار زياد زنجبيل مي تواند خطر سقط جنين را افزايش دهد، اما در حال حاضر هيچ مطالعه يا پژوهشي در تاييد اين مطلب وجود ندارد.

زنجبيل باعث هضم بهتر غذا مي‌شوند زنجبيل باعث هضم بهتر و سريع غذا مي‌شود. تركيبات موجود در زنجبيل با اثر گذاشتن روي مخاط معده و روده باعث بهبود عملكرد آن‌ها مي‌شود. نتايج پژوهش‌هاي محققان هندي نيز نشان مي‌دهد كه اين ادويه باعث تحريك ترشح آنزيم‌هاي مختلفي مي‌شود كه هضم غذا را راحت‌تر مي‌كنند.

مي‌توانيد از زنجبيل تازه استفاده كنيد و يا از پودر و دم كرده‌ي زنجبيل بهره ببريد. سعي كنيد در تهيه‌ي غذاهايتان از زنجبيل استفاده كنيد. اگر از طعم آن خوشتان نمي‌آيد از كپسول‌هاي موجود در بازار استفاده كنيد. مي‌توانيد 0.5 تا 1 گرم زنجبيل خشك را با 150 تا 250 ميلي ليتر آب دم كرده و بعد از غذا ميل كنيد.

افشره‌ي خوراكي زنجبيل حاوي خواص مليني است كه مي‌تواند به رفع يبوست كمك كند به اين منظور دو قطره از افشره‌ي خوراكي زنجبيل را روي شكمتان چكانده و دايره‌وار در جهت عقربه هاي ساعت ماساژ دهيد و يا اينكه يك قطره از اين افشره را در يك قاشق روغن زيتون چكانده و قبل از غذا ببلعيد.

خواص درماني زنجبيل


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۸:۳۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

پيشگيري از  سردرد و سرگيجه كنجد منبع غني منيزيم است، به همين دليل نيز مانع از اسپاسم رگ‌هاي خوني شده و از بروز دردها و حملات ميگرني پيشگيري مي‌كنند. شما مي‌توانيد به روش‌هاي مختلف از كنجد استفاده كنيد و از خواص بيشمار آن بهره ببريد. توصيه مي‌كنيم براي پيشگيري از سردرد و سرگيجه روزانه از اين دانه‌هاي ريز استفاده كنيد.

افزايش قواي جنسي در مردانمصرف منظم روزانه كنجد، روي و مواد معدني اصلي روزانه ‌اي را كه براي عملكرد طبيعي دستگاه توليد مثل مردان با ارزش هستند، مهيا مي ‌كند.به نظر مي ‌رسد كه فقدان مواد غذايي مي ‌تواند به كاهش تستوسترون(هورمون مردانه) منجر شود. دريافت روي كافي در رفع اين مشكل موثر است كه روزانه 11 ميلي‌ گرم روي براي مردان توصيه مي ‌شود و مصرف بيش از 40 ميلي‌ گرم آن خطرناك است.

در يك بررسي، به 22 مرد كه ميزان تستوسترون و اسپرم‌هاي آنها كم بود، توصيه‌ شد مدت 45 تا 50 روز، روزانه از روي استفاده نمايند. پس از اين مدت تعداد اسپرم‌ها و ميزان تستوسترون آنها به ميزان قابل توجهي افزايش يافت.

فوايد مصرف كنجد براي سلامتي


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۸ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۷:۱۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

كاهش وزن، افزايش ميزان مصرف انرژي و چربي سوزيروغن نارگيل به دليل برخورداري از تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط (MCT)، در افزايش ميزان مصرف انرژي موثر است. نتايج يك مطالعه نشان مي دهد كه مصرف ۳۰-۱۵گرم تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط در روز، مصرف انرژي روزانه را ۵% (يعني حدود ۱۲۰كالري) افزايش مي دهد.روغن نارگيل همچنين براي چربي سوزي بسيار مفيد است زيرا اشتها را كور مي كند و روند چربي سوزي را تسريع مي كند. به سوزاندن چربي جمع شده دراطراف كمر و شكم كمك مي كند.

رفع گرسنگي و كاهش اشتهارفعگرسنگي، كاهش اشتها و كنترل حملات شديد گرسنگي از ديگر مزاياي مصرف روغن نارگيل است. اين امر مي تواند ناشي از نحوه متابوليسم اسيدهاي چرب روغن نارگيل باشد، زيرا كتون حاصل از گوارش تري گليسيريد هاي زنجيره متوسط موجود در روغن نارگيل سبب كاهش اشتها مي شود.

روغن نارگيل و لاغري


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۰:۴۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

با دارچين، هميشه جواندر تحقيقاتي كه دانشمندان بر روي ماده هاي با اثر بخشي بالا و آرام بخشي فراوان براي بدن انجام شده است به اين نتيجه رسيده اند كه دارچين ماده اي كه به وفور و در دسترس ما قرار دارد يكي از داروهاي مفيد براي سلامت انسان و حافظ جواني است.دارچين حاوي ميزان قابل توجهي تانين است كه قدرت آنتي اكسيداني بالايي دارد و به همين دليل با راديكال‌هاي آزادي كه باعث پيري سلول‌ها مي‌شود مقابله مي‌كند.روش مصرف: روزانه 1 قاشق چاي‌خوري به غذاهاي خود اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه در مصرف دارچين نيز دچار افراط نشده و بيش از 1 قاشق در روز از اين ادويه استفاده نكنيد.نتايج يك پژوهش پاكستاني نشان مي‌دهد مصرف روزانه‌ي 1 تا 6 گرم دارچين به مدت 40 روز ميزان تري گليسيريد را 23 تا 30 درصد و ميزان LDL را به ميزان 7 تا  27 درصد كاهش مي‌دهد

خواص دارچين براي  التيام‌ بخشي و درمان درددارچين با داشتن خاصيت التيام‌ بخشي براي متوقف كردن خونريزي استفاده مي‌شود و به دليل اين خاصيت، در كوتاه كردن دوره درمان و بهبود بيماران كارساز است.يكي ديگر از فوايد دارچين خاصيت ضدالتهابي آن است. اين ماده مفيد، گرفتگي عضلات را از بين برده و درد ناشي از آن را نيز تسكين مي‌بخشد، همين‌طور براي بهبود و آرام كردن سردردهايي كه به دليل سرماخوردگي ايجاد مي‌شود نيز مي‌توان از دارچين استفاده كرد. دارچين با كمك به افزايش صحت و سلامت روده، ريسك ابتلا به سرطان روده را كاهش مي‌دهد

فوايد دارچين در كاربرد هاي آرايشي و بهداشتيدارچين با داشتن خاصيت تازه‌كنندگي دهان و خوشبو كردن آن، در بسياري از آدامس‌ها نيز به عنوان طعم‌دهنده به كار مي‌رود.ساخت دهانشويه طبيعي و خانگي: 1 قاشق چايخوري پودر دارچين را با نصف قاشق چايخوري پودر ميخك مخلوط كرده و مسواك تر را به آن آغشته كنيد. سپس آنرا به دندان‌ها و داخل دهان بكشيد و اين عمل را روزي يك مرتبه تكرار كنيد.سفيد كننده و جرم گير دندان: يك قاشق مربا خوري پودر دارچين را با 2 قاشق مرباخوري كف دريا (نام گياه دارويي است) مخلوط كرده و خوب هم بزنيد، روزي 2 مرتبه ابتدا مسواك را تر كرده و به پودر حاصل آغشته كنيد سپس آن را به دندان‌ها بكشيد.

خواص دارويي و درماني دارچين

علم ورزش نوآورد تبيان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۰:۱۴ | تيم نوآورد | نظرات (0)

در فصل خرمالو تعداد زيادي از افراد با اين شكايت كه دل درد شديد دارند به پزشك مراجعه مي كنند و پزشك پس از انجام آزمايش هاي لازم متوجه مي شود كه آنها در مصرف خرمالو زياده روي كرده اند و به همين دليل دچار انسداد روده شده اند. انسداد روده يكي از شايع ترين عوارض زياده روي در مصرف خرمالو است، به طوري كه در برخي موارد انجام جراحي تنها راه چاره به حساب مي آيد.

بعضي از افراد گمان مي كنند كه چسبناكي اين ميوه باعث انسداد روده مي شود اما موضوع اصلا اين نيست و در اين بيماران، با چسبندگي جداره روده مواجه نيستيم. خرمالو، ميوه راحت الحلقومي است و مردم، مثل سيب يا گلابي آن را خوب نمي جوند و حتي در بسياري از موارد، آن را نجويده قورت مي دهند. بنابراين، تكه هاي له نشده خرمالو كم كم در انتهاي روده كوچك جمع و باعث انسداد آن مي شوند. به علاوه، تانن موجود در خرمالو هم مي تواند به عنوان عاملي براي انسداد روده محسوب شود.

بنابراين، بهترين توصيه اي كه مي توان براي پيشگيري از انسداد روده در اثر مصرف بيش از اندازه خرمالو كرد، اين است كه در مصرف آن حد اعتدال را رعايت كرد و افراد اصراري به خوردن بيش از يك عدد خرمالو در روز نداشته باشند و تازه آن يك عدد را هم خوب بجوند تا مشكلي برايشان پيش نيايد.

خرمالو و يبوست


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۹:۲۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)

دفع سنگ كليه و مثانه به ساده‌ترين شيوه افرادي كه مبتلا به سنگ كليه يا سنگ مثانه هستند مي‌توانند در كنار درمان اصلي خود از ماساژ روغن كنجد نيز براي تسكين درد ناشي از سنگ كليه يا سنگ مثانه بهره بگيرند. درمانگران طب سنتي ايران ماساژ روغن به دست آمده از دانه‌هاي كنجد را بهترين روش براي دفع سنگ كليه و مثانه مي‌دانند. آن‌ها براين باورند، درصورتي كه بيمار به‌طور مستمر از اين روغن براي ماساژ ناحيه مربوط به مثانه و كليه‌ها استفاده كند در مدت زمان كوتاهي قادر است سنگ را با دردسر كمتري دفع كند.

ضد تصلب شرايينروغن كنجد عاري از هر گونه كلسترول بداست و مانع سنتز اين كلسترول در بدن تا ميزان ۵۰%ميشود و هم چنين روغن كنجد موجب جذب كلسترول خوببه ميزان ۸۵%در بدن ميگردد كه از بسته شدن عروق و شريان هاي منتهي به قلب جلوگيري ميكند.

ضد سرطانروغن كنجد حاوي يك تركيب ضد سرطان به نام فيتات مي باشد، همچنين وجود منيزيم در دانه­هاي كنجد نيز خاصيت ضد سرطاني اين روغن را تشديد مي­كند.به همين دليل روغن كنجد در پيشگيري و درمان سرطان‌هاي سينه، پروستات و سرطان‌هاي دستگاه گوارش موثر است.

فوايد روغن كنجد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۸:۵۴ | تيم نوآورد | نظرات (0)

مقابله با ورم مفاصل و نقرس تخريب ماهيچه ها و بافت ها، خشك شدن مايعاتي كه به تحرك مفاصل كمك مي كنند و همينطور تجمع مواد سمي و اسيدي (مانند اسيد اوريك) در بدن ازجمله اثرات نامطلوب راديكال هاي آزاد موجود در بدن هستند كه مسووليت بروز نقرس و ورم مفاصل را برعهده دارند. توت فرنگي با داشتن گروهي از آنتي اكسيدان ها و مواد سم زدا مي تواند اين خاطرات را براي هميشه از بدن شما دور نگه دارد.

سلامت چشم ها  وجود راديكال هاي آزاد و كمبود برخي از مواد غذايي ويژه يكي از دلايل بروز مشكلات چشمي هستند. با بالارفتن سن و كمبود اين عناصر مهم غذايي، راديكال هاي آزاد صدمات خودشان را شروع مي كنند. به طور مثال سبب خشكي چشم مي شوند، به اعصاب بينايي آسيب مي رسانند يا چشم را مستعد ابتلا به عفونت مي كنند. آنتي اكسيدان هايي مانند ويتامين C و فلاونوئيدها كه در توت فرنگي وجود دارند مي توانند از وجود چنين صدماتي پيشگيري كنند. همان طور كه گفتيم اين ميوه در مقابله با بيماري هاي قلبي، آسم و سرطان، بسيار مفيد است، اما براي اهداف زيبايي-آرايشي هم مي توانيد از آن استفاده كنيد. اگر زير چشمتان پف يا تيرگي دارد، توت فرنگي باعث از بين رفتن آن ها مي شود. تأثير ضد التهابي و قدرت سفيد كنندگي اين ميوه يك تركيب عالي است. علاوه بر اين، ويتامين C موجود در اين ميوه از بيماري هاي چشمي مثل آب مرواريد جلوگيري مي كند.

مصرف توت فرنگي در بارداري

 • توت فرنگي از انواع مواد غذايي كم كالري و سرشار از فيبر و ويتامين هاي مفيد در دوران بارداري است.
 • مصرف نصف فنجان از اين ماده غذايي در روز 100 درصد از ميزان موردنياز بدن به ويتامين C را تامين مي كند. اين در حالي است كه ويتامين C، ريزمغذي موثر در شكل گيري اندام هاي جنين و حفظ سلامت مادر محسوب مي شود.
 • ويتامين K، 5 B،2 B،6B، پتاسيم، مس، منيزيم و امگا3 ازجمله مواد موجود در توت فرنگي است. مطابق با تحقيقات انجام شده، قرار دادن اين ماده غذايي در رژيم روزانه دوران بارداري، خطر تولد نوزادان نارس و سقط جنين را كاهش مي دهد.
 • اين ماده غذايي حاوي مقادير فراواني اسيد فوليك بوده و مصرف آن در دوران بارداري بر حفظ سلامت جنين موثر است.
 • مصرف توت فرنگي در دوران بارداري، توصيه متخصصان به زنان باردار كمتر از 25 سال براي كاهش خطر سقط جنين يا تولد نوزاد ناقص است.
 • فوليك اسيد موجود در توت فرنگي نقش مهمي در شكل گيري اندام هاي جنين مانند قلب و مغز داشته و آنتي اكسيدان هاي موجود در دانه هاي قرمزرنگ آن مانند فلاونوئيد و آنتوسيانين در افزايش قدرت دفاعي بدن مادر و زايمان راحت موثر هستند.

توت فرنگي در بارداري

نايس كلوب مجله سلامت - نوآورد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۸:۰۹ | تيم نوآورد | نظرات (0)

خواص خيار براي درمان ديابتخيار براي همه بيماران مبتلا به ديابت بسيار مفيد خواهد بود. آب خيار حاوي هورموني است كه سلول‌هاي پانكراس براي توليد انسولين به آن نياز دارند. بنابراين در صورت ابتلا به ديابت حتما خيار ميل كنيد زيرا به تنظيم گلوكز خون كمك مي كند ومانع از نوسان هاي خطرناك قند مي شود.

خواص خيار براي كاهش كلسترول بسياري از تحقيقات ثابت مي كنند كه گوشت خيار حاوي استرول است كه براي كاهش كلسترول بد خون بسيار مفيد خواهد بود. براي كاهش كلسترول خون نيز يك عدد سيب را به دقت بشوييد و آن را به قطعات كوچك‌تر تقسيم كنيد. همين كار را با خيار انجام دهيد. هر دو را به همراه كمي كرفس داخل مخلوط كن بريزيد. در نهايت كمي عسل به آب ميوه‌تان اضافه كنيد. به طور مرتب از اين آب ميوه‌ي طبيعي بنوشيد تا ميزان كلسترول خونتان كاهش پيدا كند.

فوايد صرف منظم خيار


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۷:۳۵ | تيم نوآورد | نظرات (0)

كاهش تري گليسيريد كاتچين موجود در چاي سبز، فعاليت آنزيم ليپاز را كه مسئول هضم چربي ها در لوزالمعده مي باشد مهار مي كند، در نتيجه، شكستن چربي با سرعت بسيار كمي صورت گرفته و چربي خون با سرعت كمي بالا مي رود. با توجه به اين كه افزايش تري گليسيريد خون بعد از مصرف هر وعده غذايي يك عامل خطر در بروز بيماري قلبي است ، مصرف چاي سبز در بين وعده هاي غذايي روشي مناسب جهت كاهش تري گليسيريد خون است.

تحقيقات نشان داده‌اند كه مصرف چاي سبز براي سلامت قلب افرادي كه داراي تري گليسيريد بالا هستند بسيار مفيد مي‌باشد. آزمايشات نشان مي دهند كاتچين هاي موجود در چاي سبز كه با ميزان مصرف نسبت مستقيم دارد مانع از فعاليت ليپاز پانكراس مي‌شود در نتيجه اين عمليات، سرعت شكستن چربي ها و تبديل آنها به تري گليسيريد و هم چنين افزايش تري گليسيريد در خون بسيار آهسته صورت مي‌گيرد. با توجه به اينكه افرايش تري گليسيريد بعد از خوردن غذا يكي از مشخصه‌هاي بيماري گرفتگي رگ هاست، نوشيدن ۲ فنجان چاي سبز همراه با غذا، بسيار مفيد مي‌باشد.

در ژاپن طي مطالعاتي جداگانه بر روي چاي سبز به اين نتيجه رسيدند كه افرادي كه ۵ فنجان و يا بيشتر از ۵ فنجان در روز چاي سبز مي‌نوشند ۱۶٪ احتمال ريسك ابتلاء به گرفتگي رگها در آنها كمتر است. ميزان وجود راديكالهاي آزاد در رگها،‌ كليد ابتلاء به بيماريهاي قلبي عروقي مي‌باشد. آخرين تحقيقات نشان داده‌اند كه كاتچين هاي موجود در چاي سبز مانع از درگير شدن آنزيم ها در توليد راديكال هاي آزاد موجود در رگها مي‌گردد. مشاهده شده است كه چاي سبز به وسيله كاهش كلسترول بد (LDL)، تري گليسيريد و ‌ليپيد پروكسايد راديكال هاي آزادي كه باعث تخريب كلسترول بد و چربي ها مي‌شود و فيبرينوژن پروتئيني كه در خون وجود دارد و باعث لخته شدن خون مي‌شود ريسك ابتلاء به گرفتگي رگها را كاهش مي‌دهد و باعث مي‌شود ميزان كلسترول خوب بيشتر از كلسترول بد در بدن باشد.

حفاظت در مقابل انواع سرطان

فلونوئيدها حاوي نوعي آنتي اكسيدان به نام كاتچين‌ها هستند. يكي از قوي‌ترين گونه هاي كاتچين‌ها در چاي سبز يافت مي‌شود. بر اساس مطالعاتي كه سابقا صورت گرفته بود، چاي سبز بر روي يك سري مولكول‌هاي عصبي تاثير گذاشته، رشد و گسترش سلول‌هاي سرطاني را متوقف مي‌كند. هم چنين موجب توقف خون‌رساني به سلول‌هاي سرطاني مي‌شود.

اين تركيب ها نوعي آنتي اكسيدان  محسوب مي شوند. آنتي اكسيدان قابليت مبارزه با سلولهاي سرطاني را داراست. اين تركيب مي تواند از رشد سلول ها و تومورهاي سرطاني جلوگيري كند. ميزان شيوع سرطان هايي چون پستان، كولون، پوست، پانكراس و معده در بين افرادي كه چاي سبز مي نوشند بسيار كمتر است. تحقيقات به عمل آمده نشان مي دهد كه افرادي كه روزانه چاي سبز مي نوشند خطر ابتلا به سرطان خود را تا حد بسيار زيادي كاهش مي دهند. چاي سبز از ابتلاء به بيماريهاي ذيل جلوگيري مي‌كند:

 • سرطان پروستات
 • سرطان سينه
 • سرطان تخمدان
 • تومور مغزي در كودكان
 • سرطان كيسه صفرا و مجاري صفراوي
 • سرطان روده بزرگ             
 • سرطان ريه
 • سرطان مثانه

خواص درماني شگفت انگيز چاي سبز


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۷:۰۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
مطالب جديد تر مطالب قدیمی تر