خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
 نوآورد، نداي سلامت

بيماري هاي قلبي و عروقي تحقيقات بسياري نشان داده است امگا-۳موجود در دانه هاي كتان از طريق مكانيسم هايي مانند اقدامات ضد التهابي و تنظيم نمودن ضربان قلب، به بهبود سيستم قلبي عروقي كمك مي كند. يكي از مهم ترين خواص تخم كتان، كاهش فشار خون مي باشد. از اين رو خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي را كاهش مي دهد. همچنين رژيم غذايي حاوي دانه هاي كتان از سخت شدن و گرفتگي شريان ها جلوگيري مي كند و از اين رو موجب حفظ سلامتي قلب مي شود. امگا-۳نقش بسزايي در تنظيم ريتم قلب دارد و در درمان آريتمي (ضربان قلب نامنظم) و نارسايي قلبي مفيد است. پژوهشگران دانشگاه هاروارد مصرف روزانه ۱تا ۲قاشق غذاخوري دانه كتان را به بيماران قلبي يا آنهايي كه زمينه ابتلا به ناراحتي هاي قلبي دارند، توصيه مي كنند.

كتان و كلسترول وجود امگا-3 براي تنظيم كلسترول خون لازم است. اين اسيدهاي چرب ميزان كلسترول خوب خون را افزايش مي‌دهند و حالت ارتجاعي رگ‌هاي خوني و جريان خون را بالا مي‌برند. دانه كتان يكي از مفيد ترين منابع امگا-3 به شمار مي رود. مصرف تخم كتان موجب كاهش سطح كلسترول با چربي بد در خون مي شود.محققان معتقدند گنجاندن دانه كتان در برنامه غذايي روزانه افراد بزرگسال مي تواند شانس ابتلا به گرفتگي عروق يا آترواسكلروز را در آنها تا ۷۵درصد كاهش بدهد. محققان با تحقيقي كه روي بيش از ۱۰۰خانم يائسه انجام دادند، به اين نتيجه رسيدند درصد ابتلا به بيماري پرفشاري خون و ناراحتي هاي قلبي در خانم هايي كه به مدت يك سال، روزي ۴قاشق غذاخوري دانه كتان خام مصرف مي كردند، بسيار پايين و ناچيز بود.

خواص دانه كتان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۶ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۵:۵۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)

كاهش كلسترول خونتحقيقات محققان خارجي نشان مي‌دهد اگر بادمجان به صورت سرخ نشده و به كمك ساير روش‌هاي طبخ مانند بخارپز يا كبابي مصرف شود مي‌تواند سبب كاهش كلسترول خون شود. در بادمجان مقدار قابل توجهي اسيد كلروژنيك يافت مي‌شود كه يك آنتي‌اكسيدان قوي براي از بين بردن راديكال‌هاي آزاد به شمار مي‌رود. اين تركيب سبب كاهش كلسترول بد خون مي‌شود و در بدن نقش يك آنتي‌بيوتيك و آنتي‌ويروس قوي را ايفا مي‌كند. پس با روش صحيح طبخ بادمجان از اين خاصيت آن بيشتر بهره‌مند شويد.

البته بسياري از افراد عادت دارند كه بادمجان را داخل ماهيتابه پرروغن سرخ كنند و اين ماده غذايي را با انواع و اقسام چربي‌هاي اشباع مضر به رژيم غذايي خود راه دهند. در اين صورت مصرف مداوم چنين غذايي نه‌تنها مفيد نيست بلكه مضرات زيادي هم همراه دارد و مي‌تواند سبب بالا رفتن چربي و كلسترول خون شود.

تقويت حافظهبادمجان در تقويت حافظه و بهبود عملكرد مغز تاثيرگذار است. يافته‌هاي محققان نشان مي‌دهد آنتوسيانين‌هاي موجود در بادمجان خون‌رساني به مغز را تسهيل مي‌كند. ضمن اينكه از بروز اختلالات مغزي ناشي از كهولت سن پيشگيري كرده و عملكرد حافظه را بهبود مي‌بخشد. بنابراين اگر اين روزها تمركزتان كاهش يافته و حافظه‌تان ضعيف شده براي بهبود وضعيت مغز از بادمجان استفاده كنيد.

خواص اعجاب آور بادمجان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷:۴۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

خاصيت ضد التهاب برگ زيتون وجود التهاب در بدن به بيماري هاي متعددي منجر مي شود و حتي مي تواند زندگي فرد رو تهديد كند. يكي از رايج ترين استفاده ها از برگ زيتون، خاصيت شفابخشي است كه اين برگ ها در از بين بردن بسياري از التهابات در بدن، دارند.

يك پژوهش جديد نشان داده است كه يك فنجان قهوه به همراه عصاره برگ زيتون مي‌تواند براي مقابله با چاقي مفيد باشد. در اين پژوهش محققان به موش‌هاي آزمايشگاهي رژيم غذايي حاوي كربوهيدرات و چربي زياد به مدت هشت هفته دادند تا اين كه موش‌ها به سندرم متابوليك دچار شدند. سپس به اين موش‌ها قهوه غني شده با عصاره برگ زيتون به مدت هشت هفته ديگر خورانده شد. پژوهشگران متوجه شدند كه بعد از مصرف اين نوشيدني، علائمي از بهبودي در قلب و عروق، كبد و بهبود علائم متابوليكي در موش‌ها مشاهده شد اما در موش‌هايي كه قهوه معمولي مصرف كرده بودند، اين علائم بهبود ديده نشد.

عصاره برگ زيتون و كنترل كلسترول و فشار خونبرگ زيتون از طريق جلوگيري از اكسيد شدن كلسترول، از تشكيل كلسترول بد (LDL) در بدن جلوگيري مي كند.  تحقيقات نشان مي‌دهد از آن جايي كه برگ زيتون، عوامل زمينه‌اي فشار خون مثل چاقي، كلسترول خون و قند خون را كنترل مي‌كند، مي‌تواند باعث كاهش فشار خون نيز شود. برگ هاي زيتون غني از ماده‌اي تلخ به نام اولئوروپئين است.اولئوروپئين حاوي مقداري اسيد چرب بوده ورگ هاي خوني را گشاد كرده و فشار خون رو پايين مي آورد. همچنين از تشكيل لخته خون در رگ ها جلوگيري مي كند.

خواص برگ زيتون


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷:۱۲ | تيم نوآورد | نظرات (0)

كاهش كلسترول انجير داراي پكتين است. پكتين نوعي فيبر گياهي و محلول است. هنگامي‌كه اين فيبر در سيستم گوارش جابجا مي‌شود، به سادگي كلسترول‌هاي اضافي را با خود حمل مي‌كند و به قسمتي از بدن كه مواد زائد براي دفع در آنجا جمع مي‌شوند منتقل مي‌شوند. علاوه بر اين، انجير به دليل وجود فيبر زياد در آن مي‌تواند در كنترل اشتها و ميل شما به مصرف غذاهاي چرب و مضر موثر باشد و از اين طريق نيز مانع از ورود مقادير اضافي كلسترول به بدن شود.

راهي شيرين براي كاهش وزنانجير منبع بسيار خوبي از فيبر غذايي است. فيبر، گرسنگي را به تأخير مي‌اندازد و در رژيم‌هاي كاهش وزن جايگاه ويژه‌اي دارد به همين دليل مواد غذايي حاوي فيبر نقش موثر در مديريت و كنترل وزن ايفا مي‌كنند.  البته توجه داشته باشيد كه انجير داراي كالري نسبتاً زيادي است و مي‌تواند منجر به افزايش وزن شود، خصوصاً اگر همراه با شير مصرف شود. به همين دليل بهتر است در مصرف آن جانب تعادل را رعايت نماييد. مصرف چند عدد انجير براي دريافت مواد مغذي آن كافي است.

خواص انجير


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۶:۴۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)

بادام و ميگرنشما مي‌توانيد با مصرف منظم يك مشت بادام با ميگرن مقابله كنيد. بادام سرشار از تريپتوفان است و اين اسيدآمينه براي سنتز سروتونين يا همان هورمون لذت و خوش خلقي لازم و ضروري است. علاوه بر بادام، بوقلمون نيز يكي ديگر از منابع سرشار از سروتونين است. بادام همچنين سرشار از منيزيم هست كه باعث تسكين عضلات و نرمي رگ‌هاي خوني مي‌شود. فراموش نكنيد كه دردهاي فيزيكي و استرس هاي روحي مي‌توانند باعث سردرد شوند در نتيجه جذب منيزيم بيشتر و يا مصرف مكمل آن مي‌تواند كمك كننده باشد.

هر روز، بادام بخوريد تا انرژي داشته باشيد و از سلامتي خود لذت بريداين ماده غذايي به خاطر دارا بودن ويتامين ها و پروتئين و آهن، انرژي مورد نياز بدن را افزايش مي دهد. همان طور كه مي دانيد، آهن يكي از اجزاء مهم هموگلوبين مي باشد و نقش هموگلوبين، حمل اكسيژن در خون است. لذا آهن كمك مي كند كه سلول ها اكسيژن مورد نياز خود را دريافت كنند و كمبود آن موجب خستگي و ضعف در انجام كارها مي شود.

بادام همچنين محتوي مقدار زيادي چربي هاي غير اشباع، فيبر، پروتئين گياهي، روي، مس و منيزيم مي باشد. بادام داراي انواع ويتامين ها مي باشد كه به سوخت و ساز كربوهيدرات ها كمك مي كند و يكي از منابع انرژي براي مغز مي باشد.

خواص بادام


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۶:۰۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)

پوستتان را درخشان ميكنداين دانه هاي كوچك حاوي اسيد چرب امگا 3 نيز هستند يك وعده از اين دانه ها بيش از يك وعده قزل آلا حاوي اين چربي مفيد است. علاوه بر اينكه به سلامت قلب كمك ميكند، اين چربي هاي ضروري پوست، مو و ناخن ها را نيز قوي ميكند. اسيد چرب امگا 3 باعث كاهش التهاب و خشكي و افزايش جريان خون نيز ميشود. سلام پوست درخشان!

بيشتر از شير كلسيم دارندتنها يك وعده تخم شربتي ميتواند 20 درصد از نياز روزانه بدن به كلسيم را برآورده كند ( بر اساس وزن، بيش از شير كلسيم دارد ). اين ويژگي تخم شربتي را تبديل به يك انتخاب عالي براي افرادي كه نميتوانند لبنيات را تحمل كنند كرده است. دريافت كافي كلسيم يعني استخوان و دندان هاي قوي تر، همچنين كلسيم به تقويت حجم سلول و رطوبت سطح پوست نيز كمك ميكند.

به مبارزه با راديكال هاي آزاد كمك مي كندزغال اخته براي داشتن ميزان بالاي آنتي اكسيدان هميشه مورد ستايش بوده است. ميزان آنتي اكسيدان موجود در يك وعده از تخم شربتي سه برابر قوي تر از آنچه در زغال اخته وجود دارد است. آنتي اكسيدان ها براي سلامت ضروري هستند، چون از سلول ها در برابر راديكال هاي آزاد دفاع ميكنند. آنتي اكسيدان ها از پوست نيز مراقبت ميكنند.

خواص درماني تخم شربتي


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۵:۴۱ | تيم نوآورد | نظرات (0)

انگور و سنگ كليه انگور مي‌تواند با قليايي نمودن ادرار خطر تشكيل سنگ‌هاي اسيداوريكي را كاهش دهد و با داشتن مقادير قابل‌ملاحظه‌اي آب به افزايش حجم ادرار كمك نموده و فشار بر كليه‌ها را كاهش دهد.

هسته‌ي انگور سرشار از «فنوليك‌ها» و «پروآنتوسيانيدين» است كه هر دو جزو آنتي‌اكسيدان‌هاي قوي محسوب مي‌شوند. اين آنتي‌اكسيدان‌ها باعث تقويت كليه‌ها شده و آسيب‌هاي وارد شده را ترميم مي‌كنند. اثرات انگور به دليل دارا بودن همين آنتي‌اكسيدان‌ها و ويتامين‌هايي از جمله ويتامين C، Eو بتاكاروتن به مدت 3 روز در كليه‌ها فعال مي‌ماند و به همين دليل از اين ميوه به عنوان درماني طبيعي براي اين اعضا ياد مي‌شود. تمام تركيبات انگور به دفع سموم از كليه‌ها كمك كرده و باعث بهبود عملكرد آن‌ها مي‌شوند.

انگور قرمز حاوي آنتي‌اكسيدان‌هاي بيشتري نسبت به انگورهاي زرد بوده و بيشترين خاصيت را در سلامت كليه‌ها دارد. براي تقويت كليه‌ها كافي است كه روزانه 15 حبه انگور ميل كنيد. بهترين زمان براي مصرف انگور در وعده‌ي صبحانه است. شما مي‌توانيد اين حبه‌هاي خوشمزه را به غلات صبحانه (تهيه شده از جودوسر) يا داخل ماست طبيعي ريخته و ميل كنيد. مي‌توانيد از اين ميوه در تهيه‌ي سالاد ميوه استفاده كرده و از خواص بي‌نظير آن بهره‌مند شويد.

در گام اول فراموش نكنيد كه انگور حاوي قند است. اگر مي‌خواهيد بيشترين استفاده را از خواص آن ببريد بهتر است در مصرف آن زياده‌روي نكنيد. بيماران ديابتي و افراد داراي آلرژي‌هاي شديد بايد در مصرف اين ميوه تعادل را رعايت كنند.

مصرف انگور از نابينايي جلوگيري مي‌كندانگور تازه و عصاره آن با داشتن غلظت بالاي آنتي‌اكسيدان‌ها مي‌تواند از كاهش بينايي و بيماري تحليل برنده ماكولار وابسته به سن جلوگيري نموده و به‌طوركلي از سلامت چشم‌ها حمايت كند. علاوه براين فلاوونوئيدهاي موجود در انگور مي‌توانند با كاهش راديكال‌هاي آزاد و جلوگيري از اثرات مخرب آن‌ها خطر آب‌مرواريد را نيز كاهش دهند.

فوايد خوردن انگور براي بدن


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۴ فروردين ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۳:۱۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)

آمانسيو اورتگا  (Amancio Ortega)

ارزش خالص دارايي: 66.8ميليارد دلار

سن: ۷۹سال

تابعيت: اسپانيا

نوع فعاليت: خرده‌فروشي

منبع ثروت: اينديتكس (خودساخته)

اورتگا كه فعاليت خود را در ۱۴سالگي و به‌عنوان پيك در يك فروشگاه پوشاك محلي آغاز كرده بود، اكنون دومين فرد ثروتمند دنيا و مالك بزرگ‌ترين كسب‌وكار در دنياي مد و لباس است و كنترل كامل بازار پوشاك اسپانيا را در دست دارد.

منبع اصلي ثروت اورتگا، شركت عظيم و پوياي پوشاك اينديتكس(Inditex) است كه هميشه روند روبه رشدي داشته و سال گذشته ارزش سهام آن ۳۴درصد افزايش پيدا كرده است. در ۹ماه ابتدايي سال ۲۰۱۵، سود خالص اينديتكس ۲۰درصد افزايش داشت و به دنبال آن اورتگا ۲۳شعبه جديد در ۴۸كشور راه‌اندازي كرد. بخش اعظم اين موفقت مديون برند موفق و سرشناس زارا(Zara) است كه بزرگ‌ترين زيرمجموعه‌ي اينديتكس به شمار مي‌آيد. فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي زارا خط مشي منحصربه‌فردي دارد كه شامل عرضه‌ي پوشاك مد روز با كيفيت بالا و قيمت مقرون‌به‌صرفه است.

اورتگا بدون توجه به ثروت هنگفت و موقعيت ممتازش، زندگي ساده و رفتاري بي‌پيرايه دارد. او هرروز ناهار را در غذاخوري شركت و به‌اتفاق كاركنانش صرف مي‌كند و برخلاف انتظار از ثروتمندترين شخصيت دنياي مد، غالبا پيراهن سفيد ساده و كت پشمي آبي تيره به تن مي‌كند.

پولدارترين افراد جهان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۶:۵۱:۱۸ | تيم نوآورد | نظرات (0)

ماسك سيب زميني و كشكبالا رفتن سن مي تواند مشكلاتي از قبيل خطوط مشخص روي پوست، خشكي و چين و چروك ايجاد كند. آب سيب زميني مي تواند به عنوان يك ناجي براي از بين بردن علائم افزايش سن كمك كند.مقداري آب سيب زميني و كشك را باهم مخلوط كنيد توجه داشته باشيد كه نسبت كشك و سيب زميني بايد به يك اندازه باشد. سپس يك قاشق غذاخوري روغن زيتون را به مخلوط سيب زميني و كشك اضافه كنيد و اين ماسك را بر اطراف چشم و پوست صورت خود بزنيد و بعد از ۲۰دقيقه پوست صورت خود را بشوييد. اين ماسك چين و چروك صورت را از بين مي برد و پوست شما را مرطوب مي كند و هم چنين استتفاده از روغن زيتون در اين ماسك سياهي و چروك دور چشم را از بين مي برد.

سيب زميني براي روشن سازي طبيعي پوستآب سيب زميني را با آب ليمو به مقادير مساوي مخلوط كنيد. سيب زميني خصوصيات روشن كنندگي طبيعي دارد و همراه با آب ليمو كه خصوصيات مشابهي دارد مي تواند به صورت طبيعي پوست تيره را روشن كند. اين مخلوط را روي نقاط تيره شده پوست قرار دهيد، اگر اين روش را به طور مرتب انجام دهيد نقاط تيره شده پوست به صورت چشمگيري روشن خواهد شد.

آب سيب زميني و زيبايي انسان

نوعروسنازوب- نوآورد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۶:۵۰:۲۷ | تيم نوآورد | نظرات (0)

آب نارگيل براي رطوبت بخشي به پوستنوشيدن و يا استفاده‌ي موضعي از آب نارگيل براي رطوبت بخشي به پوست بسيار مفيد است. مواد چرب داخل آن باعث حفظ رطوبت پوست مي‌شود. كافي است علاوه بر مصرف گاه به گاه آب نارگيل، يك لايه‌ي نازك از آن را به روي پوست صورتتان بزنيد و بعد از 15 دقيقه شستشو دهيد.

همچنين مي توانيد آب نارگيل را بر روي پوست خود ريخته و بصورت دايره وار ماساژ دهيد. اجازه دهيد نيم ساعت آب نارگيل بر روي پوست شما بماند و سپس بشوييد. اين كار پوست شما را صاف و انعظاف پذير ميكند.شما همچنين مي توانيد نصف فنجان گلاب را با يك فنجان آب نارگيل مخلوط كنيد و آن را به بر روي پوست خود قرار دهيد.

آب نارگيل: ضدپيريآب نارگيل حاوي ويتامين‌ها و آنتي‌اكسيدان‌هايي است كه پيري را از پوست دور مي‌كنند. در واقع ويتامينC و مس موجود در آن باعث نرمي و افزايش حالت ارتجاعي پوست و رگ‌هاي خوني شده و با پيري زودرس پوست مقابله مي‌كنند.

استفاده از آن به طور منظم باعث بهبود انعطاف پذيري عروق خوني و حفظ خاصيت ارتجاعي پوست شما مي شود كه اين كار از تشكيل چين و چروك، لكه هاي پيري جلوگيري مي كند.مي‌توانيد علاوه بر نوشيدن اين آب مقداري از آن را نيز به پوستتان بزنيد تا به اين زودي‌ها خط خطي نشود.

خواص شير نارگيل

تبيانرژيم سلامتي- نوآورد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
۲ فروردين ۱۳۹۵ | ۰۶:۴۹:۵۳ | تيم نوآورد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
مطالب جديد تر مطالب قدیمی تر