نوآورد، نداي سلامت

طرز تهيه فلافل لبناني

فلافل يك نوع غذاي لبناني است كه براي افراد گياهخوار غذاي مناسبي مي باشد. اين غذا به علت داشتن حبوبات به خصوص نخود ، پروتئين را در حد كافي و نياز بدن تامين مي كند.نخود نيز مانند ساير حبوبات، فيبر بالايي دارد. فيبر محلول مانند يك برس زبر، سيستم گوارشي را پاك مي كند. اين نوع فيبر، گلوكز (قند) و كلسترول خون را كاهش مي دهد. همچنين نياز به انسولين را در افراد ديابتي كم مي كند.

در اين بخش طرز تهيه فلافل لبناني و مواد لازم براي تهيه اين نوع غذاي خوشمزه را در اختيار شما عزيزان قرار داده ايم. در طرز تهيه اين نوع غذا مي توانيد سبزي هاي موجود در اين غذا را بخار پز كنيد.

گزيده اي از مقاله «طرز تهيه فلافل لبناني و فلافل خوزستاني و فلافل بندري»

منبع: تبيان

------------------------------------------------------------------------------

طريقه ساخت جيميل

... قسمت بعد با عنوان Your current email addressبايد آدرس ايميل فعلي خود (يك ايميل ديگر غير از ايميلي كه در حال ساخت آن هستيد را وارد كنيد). گوگل از اين ايميل براي كمك به حفظ امينت اكانت جيميل شما و نيز پيدا كردن دوستان و آشناياني كه در ايميل ديگر با شما در ارتباط بوده اند استفاده مي كند. هر چند در گذشته پر كردن اين قسمت بسيار مهم بود و براي مسائلي مانند دسترسي مجدد به ايميل در صورت فراموش كردن رمز عبور كاربرد داشت اما امروز به علت وجود تلفن هاي همراه اين قسمت از اهميت پيشين برخوردار نيست و مي توانيد آن را خالي بگذاريد.

در قسمت بايد عبارت نمايش داده شده معروف به كپچا را وارد كنيد، معمولا وارد كردن كپچاهاي جيميل دشوار نيست اما اگر به هر علتي نمي توانيد آن را مشاهده كنيد يا بخوانيد، مي توانيد تيك بالاي آن را كه عبارت Skip this verificationرا بزنيد تا نيازي به وارد كردن كپچا نباشد، در اين صورت گاهي گوگل كد تاييدي بر روي گوشي تان ارسال مي كند كه به جاي كپچا آن را در فيلد وارد كنيد گاهي نيز نيازي به اين كد تاييد نخواهد بود. ...

براي مشاهده متن كامل مي توانيد به مقاله «طريقه ساخت جيميل» مراجعه نماييد.

------------------------------------------------------------------------------

آشنايي با طرز تهيه قورمه سبزي با مرغ (براي چهار نفر)

2 عدد ران مرغ - يك كيلوگرم سبزي قورمه پاك نكرده (تره، جعفري، كمي شنبليله و گشنيز و در صورت وجود اسفناج) - 3 قاشق غذاخوري لوبيا قرمز - 4 عدد ليمو اماني - يك قاشق غذاخوري گرد ليمو - نمك و فلفل به ميزان لازم - يك قاشق مرباخوري آرد گندم - يك عدد پياز متوسط - 2 فنجان روغن

لوبيا شسته شده، كمي نمك و 5-4 ليوان آب را براي مدت 4-3 ساعت مي‌پزيم تا لوبيا كاملاً پخته شود و نصف بيشتر آب آن نيز تبخير شود. سبزي قورمه را پاك كرده، شسته، كاملاً ريز خرد مي‌كنيم. (براي اينكه سبزي قورمه خوب خرد شود ولي له نشود بهتر است سبزي‌هاي شسته شده را در يك كيسه پارچه اي ريخته ...

ادامه مطلب در «طرز تهيه قورمه سبزي با مرغ»

منبع: تبيان

------------------------------------------------------------------------------

انواع تست شخصيت

انواع مختلفي از تست شخصيت وجود دارد. رايج ترين نوع تست شخصيت، آزموني است كه در آن تعدادي سوال در اختيار فرد قرار مي گيرد و شخص شركت كننده بر اساس آنكه عبارت بيان شده در تست تا چيز ميزان نشان دهنده ويژگي هاي شخصيتي وي است به آن سوال امتيازي مي دهد يا ميزان موافقت يا مخالفت خود را با آن مسئله بيان مي كند و گزينه ها به صورت: كاملا موفقم، موفقم، نظري ندارد، مخالفم و كاملا مخالفم مي باشد.

در تست شخصيت معمول براي هر پرسش از واژه سوال استفاده نمي شود بلكه به هر پرسش يك آيتم(مورد) گفته مي شود مثلا گفته مي شود كه فرد با آيتم شماره 17 مخالف است و با آيتم شماره 33 موافق است علت اين امر آن است كه بسياري از سوالات تست شخصيت سوال نيستند بلكه عبارتي هستند كه فرد نظر خود را ائم از اينكه موافق يا مخالف باشد نسبت به آن بيان مي دارد.

شما مي توانيد براي مطالعه ادامه اين متن به «تست شخصيت» مراجعه نماييد.

منابع: دانشنامه ويكي پديا

------------------------------------------------------------------------------

تست روانشناسي و ارزيابي رواني

ارزيابي رواني نيز مشابه تست روانشناسي است با اين تفاوت كه ارزيابي رواني نسيب به تست روانشناسي به شكل جامع تر و كامل تري به بررسي و ارزيابي ويژگي هاي شخصيت انسان مي پردازد. در ارزيابي رواني آزمون هاي و تست هاي مختلفي بر روي فرد شركت كننده صورت مي گيرد و پس از انجام همه تست ها روانشناس بر اساس نتايج به دست آمده به ارزيابي انسجام و يكپارچگي اطلاعات به دست آمده در آزمون هاي مختلف مي پردازد.

از جمله تست هايي كه در ارزيابي رواني ممكن است از فرد گرفته شود مي توان به آزمون هاي شخصيت طبيعي (نرمال) يا غيرطبيعي، تست هاي توانايي و هوش، آزمون هاي علاقه مندي ها و جهت گيري ها (گرايشات) و نيز اطلاعات به دست آمده از مصاحبه هاي صورت گرفته با فرد به دست مي آيد.

اطلاعات تكميلي در اين خصوص براي انجام ارزيابي رواني از راه بررسي تاريخچه فرد از لحاظ شخصي، شغلي و حرفه اي، يا سوابق پزشكي به دست مي آيد. در اين ميان تست روانشناسي يكي از منابعي است كه روانشناس بر اساس آن به ارزيابي وضعيت رواني و شخصيتي فرد مي پردازد.

براي مطالعه متن كامل مي توانيد به مقاله «تست روانشناسي» مراجعه نماييد.

منبع: ويكي پديا

------------------------------------------------------------------------------

عسل و مقابله با پيري

آنتي اكسيدان هاي موجود در شير بادام و عسل قدرت كاهش اثرات منفي راديكال هاي آزاد را دارند. بايد بدانيد كه راديكال هاي آزاد مولكول هايي هستند كه روند پيري پوست و ديگر ارگان ها را سرعت مي دهند و تنها با سلاحي مانند آنتي اكسيدان ها مي توان با آن ها مقابله كرد. تركيب شير بادام و عسل از دوره باستان به عنوان اكسير جواني استفاده مي شود كه قادر است بدن را به خوبي تغذيه كرده و شرايط پوست را بهتر كند.

ادامه مطلب در «خواص عسل براي مقابله با پيري و بيماري ها»

منبع: تبيان

------------------------------------------------------------------------------

گوشت قرمز بدون چربي

گوشت قرمز بدون چربي سرشار از ماده معدني روي است و به بالا بردن تستوسترون (هورمون جنسي مردانه) كمك مي‌كند، همچنين ترشح هورمون جنسي گلوبولين را محدود مي‌كند. گلوبولين ماده‌اي است كه از گردش خون در ناحيه تناسلي جلوگيري كرده و توانايي جنسي مردانه را كاهش مي‌دهد.مردان روزانه به 11 ميلي‌گرم روي نياز دارند. يك وعده‌ي غذايي حاوي 100 گرم گوشت گاو، 8.6 ميلي‌گرم روي، براي بدن تأمين مي‌كند.

گوشت قرمز بدون چربي همچنين با برخورداري از مقادير بالايي از پروتئين، ماده غذايي مناسبي براي افزايش قدرت باروري در نظر گرفته مي‌شود. پروتئين سطح دوپامين و نور آدرنالين را بالا مي‌برد. دوپامين و نور آدرنالين دو ماده شيميايي در مغز هستند كه حساسيت حين روابط زناشويي را بالا مي‌برند.

متن كامل مقاله در «بهترين غذاهاي براي افزايش و تقويت اسپرم»

منبع متن: تبيان

------------------------------------------------------------------------------

آووكادو باعث كنترل قند خون مي‌شود

مقاومت بدن به هورمون انسولين باعث تثبيت طولاني مدت سطح قند خون بدن شده و به مرور منجر به بروز بيماري ديابت مي‌شود. معمولا به بيماران ديابتي توصيه مي شود ميزان قند مصرفي خود را به 60-45 گرم در هر وعده غذايي محدود سازند. اين در حالي است كه يك عدد آووكادو بزرگ تنها حاوي 7 گرم كربوهيدرات است و مصرف آن مشكلي براي كنترل قند خون ايجاد نمي كند.

علاوه بر اين آووكادو به دليل برخورداري از مقادير سرشار چربي‌هاي اشباع نشده تك واحدي مقاومت بدن نسبت به هورمون انسولين را كاهش داده و خطر ابتلا به ديابت را به شكل قابل توجهي پايين مي آورد و حتي در صورت ابتلا به بيماري نيز، مانع از افزايش ناگهاني سطح قند خون بعد از خوردن غذا مي شود و كنترل بيماري را آسان‌تر مي‌كند. از آنجا كه آووكادو هضم غذا را آسان مي‌كند، كنترل سطح قند خون را براي بدن شما ممكن مي‌كند و از اين بيماري شايع نجات‌تان مي‌دهد.

متن كامل اين مطلب در مقاله «فوايد درماني آووكادو» قابل مشاهده است.

------------------------------------------------------------------------------

تست هاي هوش استاندارد

امروزه تست هاي آي كيو استاندارد مختلفي در جهان وجود دارد كه رايج ترين آنها مقياس وكسلر براي بزرگسالان و مقياس هوش وكسلر براي كودكان مي باشد كه براي كودكاني كه در سن مدرسه قرار دارند مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. ديگر آزمون هاي تست هوش استاندارد و معروف عبارتند از: آزمون استنفورد-بينت، آزمون ويدكاك-جانسن براي توان شناختي و ادراكي، تست هوش ريون (Raven)، آزمون آي كيو رينولدرز، آزمون كافمن براي كودكان و نيز دو آزمون موسوم به سيستم ارزيابي ادراكي و مقياس توان تشخيصي مي باشد.

ادامه اين متن در مقاله «تست هوش تصويري» قابل مشاهده است.

----------------------------------------------

تخم مرغ منبع فوق العاده پروتئين

سفيده تخم مرغ منبع بسيار خوبي از پروتئين است. در واقع، تخم مرغ حاوي پروتئيني با كيفيت بالا  براي بهبود عضلات و ساخت و ساز  بدن است. همچنين داراي مواد معدني با ارزشي مانند كلسيم، روي و آهن مي باشد. زرده تخم مرغ نيز  منبعي غني از ويتامين ها نظير A، E، K  و طيف وسيعي از ويتامين Bمانند B12، ريبوفلاوين و اسيد فوليك است.

متن كامل در: عضله سازي با اين غذاها

منابع: علم ورزش

------------------------------------------------------------------------------

تسكين پوست آفتاب سوخته بر اساس نتايج پژوهشي كه در سال 2011 به چاپ رسيد، آنتي اكسيدان هايي مانند ويتامين C، ويتامين E، فلاونوئيدها و اسيدهاي فنلي نقش اصلي را در مبارزه با راديكال هاي آزاد كه عامل اصلي بروز عوارض پوستي هستند، بازي مي كنند. يكي از عوارض و آسيب هاي پوستي، آفتاب سوختگي است كه ناشي از قرار گرفتن بيش از حد در معرض نور خورشيد مي باشد. آنتي اكسيدان هاي موجود در روغن آووكادو مي توانند به تسكين بهبود آفتاب سوختگي كمك كنند. علاوه بر آنتي اكسيدان ها، خاصيت مرطوب كنندگي روغن آووكادو نيز در تسكين پوست آفتاب سوخته موثر است.

متن كامل اين مقاله در «از خواص روغن آووكادو چه مي دانيد؟» قابل مشاهده است.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


۲۲ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۷:۰۶ | تيم نوآورد | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
مطالب جديد تر مطالب قدیمی تر